EUROKUPOVIFUDBAL

Partizan obrijao “jarčeve”! Perfektna partija u Kelnu za veliki trijumf!

Fudbaleri Partizana ostvarili su jednu od najvećih pobjeda posljednjih godina, pošto su u trećem kolu Lige konferencije savladali Keln u gostima sa 1:0.

Strijelac jedinog gola bio je Svetozar Marković u 9. minutu. Slobodan udarac je izveo Bibars Natho, lopta je poletjela negdje na osam-devet metara od gola Kelna, tu je skočio Marković i dao gol.

Sjajan meč odigrali su momci Gordana Petrić protiv “jarčeva” koji su prije samo četiri dana savladali Borusiju Dortmund. Imali su još mnogo prilika za gol, a čuda je činio golman domaćih Marvin Švabe. Istina, imali su i domaći svoje periode igre, šanse i inicijativu, ali je trijumf “valjka” čist kao suza. Situaciju je u sedmom minutu nadoknade spasio golman Popović za veliko slavlje.

“Crno-bijeli” sada imaju pet bodova i lideri su grupe D zajedno sa Nicom koja je ranije slavila protiv Slovackog.