Toniju se ide u Katar – “štikla” presudila Brajtonu

Fudbaleri Brentforda savladali su Brajton rezultatom 2:0 u meču 11. kola Premijer lige.

Epitet igrača meča je ponio Ajvan Toni koji je bio dvostruki strijelac i ima ukupno osam golova na 10 mečeva do sada, te će sigurno zadati muke selektoru Engleske Geretu Sautgejtu kada bude birao putnike za Svjetsko prvenstvo u Kataru.

Toni je mrežu protivnika načeo u 27. minutu kada je iskoristio loptu Onjeke i popularnom “štiklom” prevario odbranu Brajtona i poslao loptu u suprotan ugao za vođstvo domaćina.

Do kraja je uspio da duplira svoj napadački učinak i to sa “bijele tačke” u 64. minutu kada je i postavio konačan rezultat.

Brentford je sa ovom pobjedom izbio na osmu poziciju, iza baš Brajtona koji ima poen više, ali i meč manje.

“Galebovi” u narednom kolu dočekuju Notingem i na tom meču će pokušati da prekinu niz od tri meča bez pobjede, dok će Brentford dočekati Čelsi.