FUDBAL

Katai iz penala spasio Zvezdu u Kragujevcu

Fudbaleri Crvene zvezde pobijedili su Radnički 1923 u gostima rezultatom 0:1, a strijelac jedinog gola bio je Aleksnadar Katai u 75. minutu iz penala.

Namučili su se  crveno-bijeli da dođu do tri boda u Kragujevcu. Jedini pogodak na meču viđen je sa bijele tačke, nakon što je Dušan  Cvetinović srušio napadača gostujuće ekipe Aleksandra Pešića. Golman Radničkog Lazar Raičević je uspio da zaustavi Kataijec udarac, koji je šutirao po sredini, ali je lopta ipak prešla gol-liniju.

Crvenoj zvezdi je poslije VAR pregleda u 31. minutu poništen gol. Na snimku se ispostavilo da je El Fardu Ben bio pola koraka u ofsajdu prije nego što je asistirao Mirko Ivaniću za gol koji je poništen.

Desetak minuta potom Kanga je imao sjajan šut sa dvadesetak metara, ali je lopta pogodila stativu.

U samom finišu prvog polivremena obje ekipe su imale po jednu šansu koju nisu realizovale, preko Ivanića i Vidosavljevića.

U 57. minutu utakmice trener crveno-bijelih Miloš Milojević riješio je da napravi trostruku izmjenu, pa su na teren ušli Katai, Bukari, Krstičić umjesto Bena, Mitrovića i Kange.

Imao je Katai u 64. minutu izvanrednu šansu, kada je šutirao iz slobodnog udarca, ali je lopta pogodila prečku.

U nastavku meča viđeni su brojni oštri startovi, a Đorđe Maksimović je u 92. minutu imao sjajnu šansu za domaćine.