FUDBAL

Novci ne mogu da kupe kvalitet: Senegal ostavio Katar bez šanse

Fudbaleri Senegala savaldali su Katar u drugom kolu grupe A sa 3:1 i domaćina ostavili bez šanse za plasman u osminu finala.

Poslije poraza od Ekvadora (0:2) izabranici Feliksa Sančeza Basa izgubili su u drugom kolu grupe A od Senegala sa 1:3 i tako za njih naredni susret protiv Holandije neće imati veliki značaj na takmičarskom planu.

Senegalci su nešto bolje ušli u susret, ali bez ozbiljnijih prilika. Katarani su u 34. minutu tražili jedanaesterac nakon što je u kaznenom prostoru srušen Akram Afif, ali sudija Antonio Mateu Lahoz iz Španije odmahnuo je rukom, a nije bilo intervencije ni iz VAR sobe.  Afrička reprezentacija povela je u 41. minutu, kada je pogodio Boulaje Dija, a osam minuta kasnije Samaru Đejdu je povisio na 2:0. Nadu Kataranima da mogu nešto više u ovom meču donio je Muhamed Muntari i bio je to prvi gol ove reprezentacije na mundijalima. Međutim, Bamba Dieng je u 84. minutu postigao gol i postavio konačan rezultat ove utakmice.