RUKOMET

Dodić kao veteran: Sjajan start “orlova” na Svjetskom prvenstvu!

Rukometaši Srbije upisali su odličan start na Svjetskom prvenstvu jer u prvom kolu kolu grupe F savadali Alžir sa 36:27.

Sjajna igra momaka Tonija Đerone, naročito u drugom poluvremenu. Iako Alžir nije pravi reper, jasno je da ovaj tim može mnogo. Prvi cilj je četvrtfinale, a kako se bodovi prenose, svaka pobjeda je bitna.

Srbija je od početka meča diktirala ritam, ali su Alžirci uspijevali da drže priključak. Na poluvremenu je bilo tri razlike, ali je u nastavku do izražaja došao kvalitet “orlova” koji su odigrali mnogo bolje kako u odbrani tako i u napadu. Fenomenalan debi na velikom takmičenju imao je Stefan Dodić koji je postigao dva gola i nekoliko sjajnih poteza, Petar Đorđić je dao osam golova, a jedan više postigao sjajni Mijajlo Marsenić.

Idući meč igraju već u nedjelju protiv Njemačke što će biti pravi test mogućnosti.