EUROKUPOVIFUDBAL

Bum, bum, bum Leva i Sančezova tragedija na “Enfildu”

Fudbaleri Bajerna deklasirali su Salcburg sa 7:1 i prošli u četvrtfinale Lige šampiona, a meč je obilježio Robert Levandovski.
Poljak iz meča u meč, iz sezone u sezonu, potvrđuje status najbolje klasične “devetke” današnjeg fudbala.
U duelu sa Salcburgom, nakon što je sedmu sezonu zaredom stigao do brojke od najmanje 40 golova u klupskim takmičenjima, ostvario je het-trik za samo 23 minuta igre i tako postavio rekord Lige šampiona.
Niko nikada nije brže od njega upisao tri gola – prethodni rekord držao je Marko Simone, italijanski napadač, još iz 1996. godine, na meču Rozenborg – Milan 1:4, a njemu je trebao mimut više da postigne het-trik. Bavarci su naprosto pregazili austrijski tim poslije 1:1 u prvom meču.
U utakmici na “Enfildu” Inter je bio na dobrom putu da napravi čudo i obezbijedi produžetke jer je slavio sa 1:0 golom Lautara Martineza u 62. minutu, ali je nekoliko trenutaka kasnije Aleksis Sančez dobio drugi žiti karton, pa je Liverpul odahnuo.