Dolberg zlatni džoker, Danci razbili Vels

Fudbaleri Danske prvi su četvrtfinalisti Evropskog prvenstva jer su u Amsterdamu potpuno nadigrali Vels i slaviili sa 4:0. Junak ekipe koja je poslije 43 minuta na već dobro poznat način ostala bez kapitena Kristijana Eriksena, a poslije dva kola imala nula bodova, bio je Kaper Doilberg, momak koji je do večeras odigrao samo 23 minuta u pobjedi protiv Rusije.

Napadač Nice dobio je šansu od prvog minuta i postigao dva gola za ulazak među osam najboljih reprezentacija Starog kontinenta. Jedinu šansu Velšani su imali u 10. minutu kada je Geret Bejl zamalo promašio gol Kaspera Šmajhela, a sve ostalo bilo je na strani Danaca.  U finišu meča Skandinavci su stigli do ubjedljivog trijumfa jer je prvo pogodio Joakim Maele, a onda je Martin Brajtvajt stavio tačku na i u četvrtom minutu nadoknade vremena. Rival Danske u četvrtfinalu biće pobjednik meča između Holandije i Češke.