EVROPAKOŠARKA

Drama u Beogradu: Bajern u finišu bolji od Zvezde

Košarkaši Crvene zvezde bili su blizu da prekinu niz od šest poraza u Evroligi ali je Bajern bio bolji u finišu utakmice 27. kola elitnog takmičenja.

Njemački tim je slavio u Beogradu rezultatom 78:76 (15:10, 16:25, 19:22, 28:19) nakon dramatične završnice.

Zvezda nije najbolje otvorila utakmicu, ali je u drugoj četvrtini zaigra bolje. Prvi put je povela u 13. minutu nakon trojke Ognjena Dobrića – 20:17, imala je i “plus šest”, a na odmor je otišla s vođstom 35:31. Sredinom treće četvrtine ekipa trenera Dejana Radonjića je došla na “plus osam” (47:39), gosti su se u posljednjem periodu utakmice vratili u igru (64:61) i dva minuta prije kraja poveli košem Vladimira Lučića – 70:68. Uzvratio je Džordan Lojd “trojkom” ali Zvezda nije uspjela da sačuva prednost. Finiš je pripao gostima.

Džordan Lojd je sa 26 poena bio prvi strijelac Zvezde, Kori Volden je ubacio 15 poena, Dobrić 13, a u Bajernu se izdvojio Vejd sa 27 poena. Vladimir Lučić je postigao 10 poena i to svih 10 u posljednjoj četvrtini i bio je jedan od najzaslužnijih za trijumf.

Zvezda ima skor 7-20, a Bajern 17-10.

Barselona je pobijedila Panatinaikos u Atini rezultatom 85:77, dok su košarkaši CSKA, takođe, slavili na gostovanju i to kod Makabija koji su savladali sa 84:80.

Sutra su na programu dvije utakmice 27. kola Evrolige. Od 19 časova će igrati Baskonija i Olimpijakos, a od 20.45 Armani i Fenerbahče.