EVROPAKOŠARKA

Zvezda prekinula niz od osam poraza u Evroligi

Košarkaši Crvene zvezde prekinuli su niz od osam poraza u Evroligi pošto su večeras na svom terenu savladali Himki. Beograđani su ruski tim pobijedili u 29. kolu rezultatom 92:81 (8:15, 26:23, 28:22, 30:21).

Veći dio utakmice Himki je vodio, Zvezda u prvih 30 minuta nije imala rješenje za Erika Mekoluma (22 poena) i Džordana Mikija (19) poena, a prvi put je povela u 30. munutu košem sa linije za slobodna bacanja Ognjena Dobrića. Na semaforu je pisalo 59:58. Uzvratio je Mekolum poenima sa linije za slobodna bacanja, a onda je Zvezda serijom od 6:0 povela sa 66:60. Ipak, prednost se brzo istopila, Rusi su realizovali tri lagana napada za izjednačenje i nekoliko neizvjesnih minuta.

U narednih nekoliko minuta igralo se koš za koš, da bi Zvezda odličnom igrom četiri minuta prije kraja došla na “plus 13” – 86:73, a zatim poslije trojke Džordana Lojda i na nedostižnih “plus 15”  – 90:75.

Najbolji u Zvezdi, koja ima skor 8-21, bili su Lojd sa 22 poena i Dejan Davidovac sa 16. U Himkiju (skor 3-25) su se istakli Mekolum sa 29 poena i Miki sa 27 poena.

Simanić napustio Zvezdu

Večeras je stigla vijest da Boriša Simanić više nije igrač Crvene zvezde. “Mozzart Sport” je prenio da je krilni centar napustio je beogradski klub poslije sedam godina ne navodeći razloge. Simanić je posljednji nastup za Crvenu zvezdu imao na gostovanju Baskoniji.