KOŠARKAREGION

Zvezdina rutina u derbiju za korak ka prvom mjestu

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Partizan sa 73:64 u 21. kolu ABA lige i dodatno se primakli osvajanju prvog mjesta pred plej-of.

“Crveno-bijeli” su prilično rutinski savladali najvećeg rivala koji je upisao i sedmi uzastopni poraz u regionalnom takmičenju. Uloga favorita zbog toga je i pripadala ekipi Dejana Radonjića, koja je i opravdala taj epitet. Prva i četvrta četvrtina bile su dovoljne Zvezdi da upiše 16. trijumf kojim uz dva poraza nominalno ima najbolji skor na Jadranu, iako zbog utakmica manje trenutno ne zauzima prvo mjesto.

Strijelce kod pobjednika je predvodio Duop Rit sa 15 poena, a jedno manje imao je Dejan Davidovac. Kod Partizana je najraspoloženiji bio Raspon Tomas sa 17 poena i 14 skokova. Ekipa Aleksandra Matovića uspjela je jednom d Ase vrati u meč i stigla na minus tri poslije zaostatka od 16 poena, ali je očajnih šest minuta u posljednjem periodu još jednom otkrio sve slabosti ovog tima koji je imao samo 35 odsto od igre i putem za tri poena dva od 17.

Zvezda već prekosutra dočekuje Cibonu, a potom slijedi derbi u Podgorici koji može da odluči trku za prvo mjesto.