EVROPAKOŠARKA

Zvezda slavila u Atini

Koraškari Crvene zvezde pobijedili su Panatinaikos u Atini za drugi uzastopni trijumf u Evroligi. Beogđani su meč 30. kola dobili rezultatom 86:82 (17:23, 23:17, 20:19, 26:23).

Zvezdu je do devete pobjede predvodio Džordan Lojd sa 27 poena. Kori Volden je trijumfu doprinio sa 14, a prvi strijelac poraženog tima bio je Hauard Sent Ros sa 21 poenom.

Domaći tim je otvorio meč serijom 9:0, nakon prve četvrtine je imao “plus šest”, ali ekipa trenera Dejana Radonjića je u nastavku odigrala bolje, povela ali to nije bio kraj uzbuđenjima u Grčkoj. Na seriju Panatinaikosa od 12:0, Zvezda je uzvratila serijom 13:0 pa je viđena neizvjesna završnica.

Zvezda je pretposljednja, 17, sa devet pobjeda i 21 porazom, a Panatinaikos zauzima 16. poziciju sa 10 pobjeda i 18 poraza.

U prvoj utakmici dana Valensija je kao gost savladala Himki sa 77:68.