BIHRUKOMET

Izviđač preko Borca do završnice Kupa BiH

Aktuelni šampioni BIH rukometaši Borca m:tel oprostili su se od Kupa BiH, pošto su u revanš utakmici četvrtfinala poraženi od Izviđača rezultatom 30:34.
Ljubušaci su prvi meč dobili sa 34:31.
Banjalučani nisu odigrali kako mogu, tako da se neće boriti za trofej što je bio jedan od ciljeva ove sezone.
U prvih 13 minuta ekipe su se smjenjivale u vođstvu, nakon čega su gosti poveli sa 16:11. Nije “crveno-plavim” pomogao ni minut odmora koji je zatražio Veselin Vujović. I dalje su imali problema najviše u odbrani, jer nisu uspijevali zaustaviti izuzetno raspoložene bekove Izviđača. O tome najbolje govori i podatak da su Banjalučani u prvih 30 minuta primili čak 22 gola (17:22).
Sve što u odbrani nije funkcionisalo u prvom poluvremenu, proradilo je na početku drugog. Serijom 4:0 u 39. minutu domaći smanjuju na 20:22, ali su gosti bolje odigrali u završnici i izborili nastup na završnom turniru. Najbolji u Izviđača bili su Miloš Kos sa devet golova i Milan Vukšić sa sedam, dok je prvi strijelac Borca bio Saša Puljizović sa pet pogodaka.