FUDBALREGION

Humska upoznala Meniga, Partizanova „petarda“ Spartaku

Fudbaleri Partizana savladali su Spartak sa 5:0 u 11. kolu Superlige Srbije, a najzaslužniji zato je Holanđanin Kvinsi Menig koji je odigrao najbolji meč od dolaska u klub.

Posljenje pojačanje „crno-bijelih“ bio je nezaustavljiv za odbranu „golubova“. Prvo je u 14. minutu sjajno uposlio Rikarda Gomeša koji je ubacio loptu u mrežu, a onda je sa golom spojio i mladog Nikolu Terzića.

Mučio je Menig defanzivce, namještao golove i šanse saigračima, a sa tribina dobijao aplauze. Sam je sebe nagradio majstorijom u 61. minutu kada se najpreij lažnjakom oslobodio čuvara, o onda pogodio dalji gornji ugao gola Spartaka. Zatim je dobio aplauz kada je izlazio sa terena, a do kraja meča viđena su još dva gola. Drugi put se upisao najbolji strijelac tima ove sezone Rikardo, a tačku na i stavio Filip Holender u nadoknadi vremena. Razlika na tabeli u odnosu na najvećeg rivala je ponovo pet bodova, s tim što Crvena zvezda ima meč manje.