EUROKUPOVIFUDBAL

Zenit silan, Atalanta jedva

Nastavljena je Liga šampiona, a u terminu od 18.45 odigrane su dvije utakmice.

Fudbaleri Malmea poraženi su u Sankt Peterburgu od Zenita rezultatom 4:0, dok je Atalanta u Bergamu savladala Jang Bojs 1:0.

Švedska ekipa, za koju je gotovo čitav meč odigrao Veljko Birmančević, nije uspjela da izbjegne drugi poraz u okviru grupe H.

Zenit je bolje otvorio duel i već u devetom minutu poveo preko Klaudinja, koji je pogodio nakon dodavanja Santoša.

Do pauze, oba tima su imala po jednu dobru šansu, da bi domaći početkom drugog dijela slomili rivala.

Prvo je Kuzjaev postigao gol glavom na centaršut Rakitskog u 49, da bi već u 53. gosti ostali sa desetoricom. Crveni karton je zaradio Anel Amelhodžić, zato što je igrao rukom kao poslednji igrač u odbrani.

Povratka nije bilo, Aleks Sutormin i Vendel su se do kraja takođe upisali u strijelce, te je Zenit upisao prvi trijumf u elitnom takmičenju. U ovoj grupi su još Juventus i Čelsi, koji se sastaju od 21.00.

Što se tiče Atalante, ona se i te kako namučila sa Jang Bojsom, ali je na kraju slavila minimalnim rezultatom 1:0, u meču grupe F.

Atalanta je na startu drugog poluvremena vršila strahovit pritisak na gol rivala, što joj se isplatilo u 68. minutu.

Duvan Sapata se na desnoj strani izborio za loptu, poslao je u peterac, gdje se Pesina ovoga puta bolje snašao i postigao gol.