KOŠARKA

Šampion bez problema: “Velika četvorka” nosila Lejkerse

Košarkaši Milvoki Baksa pobijedili su Detroit Pistonse rezultatom 117:89, dok su Los Anđeles Lejkersi savladali Hjuston Roketse sa 119:117.

Milvoki Baksi kao aktuelni šampioni bez većih problema savladali su “fenjeraša” Detroit Pistonse više nego ubjedljivim rezultatom 117:89.

Oni su pitanje pobjednika riješili maltene već na poluvremenu, pošto su poslije dobijene prve dionice rezultatom 27:20 pošto pregazili Detroit sa 30:19 i na poluvrijeme otišli sa vođstvom 57:39.

U drugom poluvremenu su Baksi samo odigrali koliko im je nedostajalo da mirno privedu kraju ovaj susret. Najefikasniji je bio Janis Adetokumbo sa 28 poena, dok su po 16 imali Pet Konaton i Džordan Nvora.

Na drugoj strani, Džeremi Grent je postigao 21 poen, a Trej Lajls je bio jedini dvocifreni uz njega sa 13 poena.

Los Anđeles Lejkersi su u dramatičnoj utakmici pobijedili Hjuston Roketse u Stejpls Centru rezultatom 119:117.

Hjuston je u prvom poluvremenu bio bolji rival, a posebno se izdvaja partija Krisa Vuda u tom periodu utakmice. U nastavku se “velika četvorka” Lejkersa u sastavu Lebron Džejms, Entoni Dejvis, Rasel Vestbruk i Karmelo Entoni probudila i stvari su postale mnogo bolje po Lejkerse.

Vestbruk i Dejvis su postigli gotovo sve poene Lejkersa u trećem kvartalu, a u četvrtom su im se pridružili Lebron i Karmelo za još jedan trijumf u regularnom dijelu sezone.

Lebron Džejms se istakao sa 30 poena i 10 asistencija, po 27 i 9 skokova su imali Entoni Dejvis i Rasel Vestbruk, dok je Karmelo Entoni ubacio 15 poena.

U Hjustonu je najviše poena postigao Kris Vud, 26 uz 16 skokova, Džejlen Grin je imao 24, Džejšon Tejt 20, Kenjon Martin 14 i Kevin Porter 11.