FUDBALREGION

PETRIĆ ZAUSTAVIO VALJAK Magla, penal, šanse… Partizanova nula sa Proleterom

Fudbaleri Proletera uspjeli su da zaustave sve napade Partizana u 16. kolu Superlige (0:0), a junak meča je golman Novosađana Nikola Petrić.

On je imao nekoliko sjajnih intervencija tokom meča, a uspio je da zaustavi i penal koji je šutirao najbolji strijelac “crno-bijelih” Rikardo Gomeš u 68. minutu.

Gusta magla nije bila saveznik fudbalera oba tima koji su se uprkos svemu trudili da ispune svoj cilj. Domaći su, jasno, napadali nastojeći da sačuvaju osam bodova prednosti u odnosu na Crvenu zvezdu, ali im to nisu dozvolili vrlo borbeni gosti koji su odnijeli bod iz Humske.

Uvidio je Aleksandar Stanojević već na poluvremenu da stvari ne idu onako kako je zamislio, napravio je tri izmjene, pa uprkos inicijativi njegovi igrači nisu pronašli put do mreže. Interesantno, ovo je 12. meč dva tima i prvi pozitivan rezultat koji su izvukli Novosađani. Partizan sada ima 44 boda, a Crvena zvezda 38 uz utakmicu manje. Proleter je na 10. mjestu sa 18 bodova.