KOŠARKA

UZBUDLJIVA NBA NOĆ Pokuševski “skakao”, Bjelica ispunio gotovo sve kolone VIDEO

Košarkaši Golden Stejta nastavili su sa dobrim igrama i protekle noći slavili protiv Čikaga rezultatom 119:93.

Bulsi su se držali do početka drugog poluvremena, ali na kraju nisu uspjeli da spriječe ubjedljiv poraz.

Nemanja Bjelica odigrao je 16 minuta u redovima pobjedničkog tima, a utakmicu je završio sa šest poena.

Šutirao je iz igre 2/7, za tri poena 2/5, a zabilježio je i tri skoka, četiri asistencije, jednu ukradenu loptu i dvije izgubljene.

Standardno raspucan bio je njegov saigrač Stef Kari, koji je ubacio 40 poena, te imao i pet asistencija i četiri skoka.

Kod Čikaga su najbolji bili Zek Levin sa 23 poena i šest skokova, odnosno Demar Derozan sa 18 poena i pet asistencija.

Zanimljiv meč odigrali su Sakramento i Oklahoma, a pobjedu su ostvarili gosti rezultatom 105:103.

Pobjedonosni koš psostigao je Luguenc Dort na 1,7 sekundi do kraja.

Aleksej Pokuševski je odigrao 16 minuta za Siti Tander, iz igre nije pogađao (0/5, 0/2 za tri), dok je sa linije za slobodna bacanja bio polovičan.

To mu je bio jedini poen na utakmici, a imao je i šest skokova, po dvije asistencije i blokade, te jednu izgubljenu loptu.

Najefikasniji u redovima Oklahome sa po 22 poena bili su Dort i Džildžes-Aleksander.

Kod Sakramenta najviše poena (21) postigao je Barns, a učinak od 16 poena i 15 skokova imao je Holms.

Oklahoma je pretekla na tabeli upravo Sakramento, četvrtom uzastopnom pobjedom, dok su Kingsi zabilježili četvrti uzastopni neuspjeh.