FUDBAL

Senegal se provukao do prvog mjesta

Kompletirane su sve utakmice grupe B Afričkog kupa nacija iz koje su plasman dalje obezbijedili Senegal i Gvineja.

Iako se nisu proslavile ove dvije selekcije u 3. kolu, pošto je Senegal strepio protiv Malavija i remizirao rezultatom 0:0, dok je Gvineja izgubila od Zimbabvea rezultatom 2:1 (2:0).

Senegal je, zapravo, osvojio prvo mjesto zahvaljujući samo jednom datom golu iz tri utakmice.

Najvjerovatnije poslije poretka trećeplasiranih dalje će proći i Malavi sa četiri osvojena boda, ali će na to morati da sačeka kraj čitave prve faze.

Senegal je strepio jer, iako je imao veću inicijativu, u 74. minutu je samo zahvaljujući VAR tehnologiji preživio i Malaviju nije dodijeljen penal.

Već je bio dosuđen, na klupi su skakali od radosti kao mala djeca, ali je ponovljeni snimak ipak pokazao da nije bilo elemenata za najstrožu kaznu.

Do kraja je ostalo bez golova i Senegal je obezbijedio prvo mjesto, a to je učinio zahvaljujući porazu drugoplasirane Gvineje.

Zimbabve je vodio sa 2:0 poslije prvog poluvremena golovima Musone i Mahačija, a jedini gol za Gvineju je dao Keita u 49. minutu.