ZIMSKI SPORTOVI

BRAVO STRAHINJA Erić 59. u sprintu, pobijedio 29 konkurenata

Ski trkač iz Pala Strahinja Erić zauzeo je 59. mjesto od 88 takmičara koji su završili disciplinu sprint.

On je istrčao kilometar i po za 3:03,05 minuta, što je bilo za 18,02 sekunde sporije od prvoplasiranog Lukasa Šanave iz Francuske. Zaostatak za 30. Lukom Džegerom koji je izborio plasman u četvrtfinale bio je manji od devet sekundi, pa se može reći da je debitant na Zimskim olimpijskim igrama imao odličnu trku. Iza sebe je ostavio tridesetak takmičara, među kojima ima Slovenaca, Kazahstanaca, Ukrajinaca… Nema sumnje da je itekako opravdao ono što je govorio pred odlazak u Kinu, te da je momak koji može još mnogo da napreduje ukoliko bi imao uslove bar u pola kakve imaju vrhunski takmičari.

Erić će do kraja Igara u Pekingu nastupiti u trci na 50 kilometara. Njegova kolegica Sanja Kusmuk zauzela je posljednje 90. mjesto u istoj disciplini u konkurenciji dama.