EUROKUPOVIFUDBAL

Menig pokorio Prag, Partizan jednom nogom u osmini finala VIDEO

Fudbaleri Partizana napravili su ogroman korak ka plasmanu u osminu finala Lige konferencije, jer su savladali Spartu u Pragu sa 1:0.

Jedini pogodak i to kakav postigao je Kvinsi Menig u 78. minutu kada je sjajno lobovao golmana češkog tima Dominika Holeca. Prethodno mu je fantastičnu dugu loptu preko cijele odbrane Sparte poslao Saša Zdjelar.

Gol je došao kao plod dobre, organizovane igre „crno-bijelih“ koji su se predstavili kao vrlo zreo tim koji zna šta želi. Nije viđeno previše uzbuđenja u prvih 90 minuta ovog dvomeča, posebno pred golom Aleksandra Popovića. Partizan je sjajno stajao na terenu, pa se Sparta mučila da pronađe put do gola. Najbokja prilika došla je u sudijskoj nadoknadi kada su dvojica fudbalera Sparte „za dlaku“ zakasniili na drugoj stativi poslije kornera. Prethodno je Partizan mogao da dupolira prednost, ali nema sumnje da je Aleksandar Stanojević prezadovoljan ovakvim ishodom,  pošto je najavljivao da ne bi imao ništa protiv remija.