EVROPSKE LIGEFUDBAL

Tinejdžeri spasili pobjesnjelog Murinja VIDEO

Fudbaleri Rome osvojili su (samo) bod protiv Verone na „Olimpiku“ 2:2, iako su do posljednjih pola sata igre imali dva gola zaostatka.

Pogocima Antonina Baraka u petom i Adrijena Tamezea u 20, Verona je stekla dvostruku prednost u Rimu.

Vrlo brzo joj je poništen treći gol, kao samo još jedan dokaz znatno boljeg izdanja gostiju u prvom poluvremenu koje je „vučica“ odigrala ispod svakog nivoa.

Drugih 45 minuta bilo je znatno bolje za ekipu Žozea Murinja. Uvođenje na teren tinejdžera Kristijana Volpata i Edoarda Bove ispostavili su se kao ključni potezi Portugalca.

Volpato je u 65. smanjio zaostatak, dok je Bove u 84. donio izjednačenje. Napala je Roma u finišu svim silama, jurila potpuni preokret, međutim, u toj namjeri nije uspjela. U nadoknadi vremena Murinjo je i isključen sa meča jer je želio da se obračuna sa sudijom koji j emeč produžio, prema Portugalčevom mišljenju, samo četiri minuta.

Trećim remijem zaredom Rimljani su došli do 41 boda na sedmoj poziciji. Verona je deveta sa 37.