EVROPSKE LIGEFUDBAL

Nekadašnjem šampionu Portugalije prijeti ispadanje u niži rang

U prvom susretu 24. kola portugalskog šampionata Pasoš Fereira je kao gost savladala Belenenseš 2:0.

Dugo godina, sve do prve godine ovog milenijuma, Belenenseš je bio jedini klub koji je u Portugaliji nekada osvojio titulu a da se ne zove Benfika, Porto ili Sporting. Te 2001. to je učinila i Boavišta, ali svakako stoji da je Belenenseš samo jedan od pet šampiona ove fudbalske velesile.

Taj Belenenseš danas se nalazi na pragu ispadanja. Doduše, ne bi mu bio prvi put, s obzirom da mu se to četiri puta desilo, a posljednji put je igrao drugu ligu 2012/13. Ipak, za klub takvog renomea uvijek je odlazak u niži rang ravno katastrofi.

A ako se nešto ne promijeni do kraja sezone, čeka ga taj scenario. Doživljen je novi poraz i to kod kuće. Ovog puta je mjeru uzela Pasoš Fereira i slavila 2:0 golovima Denilsona iz penala u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena i Fereire u 62. minutu.

Belenenseš je trenutno posljednji sa šest bodova manje od prvog iznad zone ispadanja.