Sarajevo za 13 minuta pokorilo “Police”, remi Tuzlaka uz evrogol Predragovića

Fudbaleri Sarajeva savladali su Leotar na “Policama” sa 2:0 u 20. rundi Premijer lige, dok je tuzlanski derbi završen sa miroljubivih 1:1.

Nadali su se u Leotaru da mogu iznenaditi favorita, ali ih je Sarajevo sasjeklo već u 1. minutu. Asmir Suljić je nakon gužve u šesnaestercu pronašao put do mreže već poslije tridesetak sekundi. U 13. minutu već je bilo 0:2, a lijep gol poslije duge akcije do je Dražen Bagarić. Pokušali su domaći d Ase vrate u igru, ali nisu bili opasni sve do ulaska Miloša Aćimovića. On je nekoliko puta zaprijetio Belminu Dizdareviću, ali nije uspio da ga savlada, pa su novi trener Miodrag Bodiroga i dosta novajlija u Leotaru upisali loš debi.

Uzbudljivo je bilo na “Tušnju” gdje je Sloboda povela sjajnim golom Fedora Predragovića, a izjednačio je Mirzad Mehanović. Ovakav rasplet najviše odgovara lideru Zrinjskom i Borcu koji sada kasni četiri boda za ekipom iz Simonog Hana.