FUDBALREGION

VAR spasao Partizan, Natho iz penala srušio “golubove”

Fudbaleri Partizana iščupali su pobjedu u Subotici protiv Spartaka (1:0), a muke im je skratio VAR, odnosno arbitar Srđan Jovanović koji je dojavio Lazaru Lukiću da pregleda duel Nemanje Jovića i Aleksandra Đurasovića.

Lukić je poslije dugo razmišljanja pokazao na “bijelu tačku”, a siguran izvođač bio je Bibars Natho u 85. minutu. Da se nije desio ovakav rasplet veliko je pitanje da li bi “crno-bijeli” uspjeli da stignu do tri boda i sačuvaju prednost u odnosu na Crvenu zvezdu.

“Golubovi” su odigrali odlično, takmičarski, čak imali i zrelije šanse u prvom poluvremenu, Partizan se mučio i u nastavku, pokušavao je da stigne do prednosti, ali je nije uspijevao. O ovom meču sigurno će se još dugo pričati, ali treba imati u vidu da je Jovanović najbolji srpski arbitar i da je baš on presudio u VAR sobi da Lukić pogleda sumnjivu situaciju i na kraju pokaže na penal.