FUDBALREGION

Partizan prati Zvezdu, “grobari” skandirali Iliću

Fudbaleri Partizana nisu sebi dozvolili drugi kiks protiv Čukaričkog u kratkom vremenskom roku, jer su u 32. kolu Superlige savladali „brđane“ sa 3:1.

Ekipa Aleksandra Stanojevića na taj način je nastavila trku sa Crvenom zvezdom od koje ima dva boda manje. Domaće je načeo Bibars Natho u 20. minutu iz penala, a sve je bilo gotovo na početku drugog dijela. Prvo je u 48. minutu pogodio Igor Vujačić, a četiri minuta kasnije u strijelce se upisao Rikardo Gomeš. Sve što su gosti uradili jeste počasni pogodak Stefana Kovača u 61. minutu.

Za razliku od meča na Banovom brdu u posljednjem kolu pred početak plej ofa Partizan je danas koristio šanse. Sa tribina se nekoliko puta moglo čuti skandiranje navijača domaćih Saši Iliću koji je morao da napusti klupu Čukaričkog nakon te utakmice (0:0) kada je rekao da je njegov igrač trebalo da dobije crveni karton. To se nije svidjelo upravi „brđana“ koji su mu uručili otkaz, a navijači Partizana sada su pokazali šta misle o takvoj odluci.

Partizan sada ima 83 boda, dva manje od Zvezde a u igri je još 15 bodova.