FUDBALREGION

Zvezda na pogon Ivanića preskočila Bačku

Fudbaleri Crvene zvezde riješili su još jedan težak zadatak na putu do pete uzastopne titule šampiona Srbije, jer su na pogon Mirka Ivanića lakoćom savladali TSC sa 4:0.

Jedan od najboljih igrača Beograđana postigao je prva tri gola u Bačkoj Topoli u derbiju 32. kola Superlige, koji je u najavi bio mnogo neizvjesniji za Zvezdu od onogo što su ekipe pokazale na terenu, a pobjedu je potvrdio El Fardu Ben.

Prvi od svoja tri gola Ivanić je postigao u 16. minutu poslije solo prodora kada je izigrao cijelu odbranu domaćih. Zvezda je kontrolisala igru i rezultat tokom svih 90 minuta, a da će tri boda iz Bačke otići u Ljutice Bogdana postalo je jasno u 64. minutu kada je Zvezdina “četvorka” duplirala prednost. Sve je bilo gotovo u 67. minutu kada je isti igrač poslije sjajne minijature povisio na 3:0 i osigurao bodove Zvezdi koji su joj preko potrebni u borbi sa Partizanom za titulu. Konačan rezultat postavio je najbolji strijelac stranac u istoriji Zvezde.