EVROPSKE LIGEFUDBAL

PRESLIKANI HET-TRIK Mladi fudbaler Sautemptona hit na društvenim mrežama

Utakmica “B” timova Njukasla i Sautemptona (2:4) postala je hit na društvenim mrežama zahvaljujući jednom fudbaleru pobjedniče ekipe.

Riječ je o 16 – godišnjem Tajleru Diblingu. On je u prvom poluvremenu postigao het-trik i to tako što je postigao tri gola na identičan način – sjurio je od sredine terena do kaznenog prostora, a onda lijevom nogom sa ivice istog šutirao. Pogađao je svaki put isti ugao mreže Njukasla.

Dibling, koji igra na poziciji ofanzivnog veziste, sa 16 godina ubjedljivo je bio najmlađi na terenu, jer za ove timove uglavnom nastupaju igrači koji imaju 20-21 godinu i neki od njih već igraju za prvi tim, ali nemaju dovoljnu minutažu.

Mladi Tajler je igrao za U-18 tim Sautemptona, gdje je odigrao ove sezone 13 utakmica, na kojima je postigao pet golova i zabilježio četiri asistencije.

Kako su treneri iz akademije  procijenili da „ima štofa“ za nešto više odlučili su da ga prebace u „B“ tim, kako bi što prije napredovao sa starijim igračima i spremao se za prvi tim.

Ostaje da vidimo kako će se razvijati talenat ovog kadetskog reprezentativca Engleske.