BIHFUDBAL

Sitiju – Evropa, Radniku – ponor, Leotar se izvukao!

Tri kola prije kraja sezone ekipa Tuzla sitija obezbijedila je plasman u kvalifikacije Lige Konferencija, borba za opstanak još traje.

Tim Tuzla sitija je u tuzlanskom derbiju sa ubjedljivih 4:1 nadigrao Slobodu i odmakao Sarajevu na 10 bodova, uz utakmicu manje, tako da je siguran učesnik evropskih takmičenja.

Džafić i Krpić postigli su po dva pogotka u meču koji je riješen početkom drugog poluvremena, kada je Tuzla siti u samo tri minuta postigao dva gola za vođstvo 3:0. Do kraja gosti su gosti uspjeli da smanje, ali ne i da vrate neizvjesnost, a Krpić je pogotkom dva minuta prije kraja ovjerio ubjedljiv trijumf. Sloboda je u nezgodnoj situaciji nakon ovog poraza, ali i dalje je iznad “crte” sa 29 bodova, tri više od Rudara koji nije uspio da savlada direktnog konkurenta, Posušje.

Meč u Prijedoru završen je bez golova, pa će Rudar imate težak zadatak da u posljednja tri kola  pokuša da izbori opstanak u eliti.

U direktnoj borbi za opstanak Leotar je kao gost savladao Radnik 3:1 i vjerovatno ga poslao u niži rang.

Tri kola prije kraja Bijeljinci imaju sedam golova zaostatka za Slobodom i praktično nikakve šanse za opstanak.