EVROPSKE LIGEFUDBAL

ADUT JIRGENA KLOPA Može li Džerard da bude heroj Liverpula?

Aprila 2014. godine Stiven Džerard se okliznuo u nadoknadi prvog poluvremena i Demba Ba je postigao gol za Čelsi koji je uništio Liverpulove nade o tituli.

Osam godina kasnije Džerard ima priliku da se iskupi “Kopu” i konačno i on pomogne voljenom klubu da osvoji Premijer ligu.

Kao kapiten nije uspio da osvoji šampionski pehar na Enfildu, ali će sada imati šansu da kao trener direktno utiče na borbu za titulu.

Kolo prije kraja sezone u Engleskoj, Liverpul ima bod manje od lidera Mančester sitija, koji u nedjelju dočekuje upravo Džerardovu Aston Vilu.

Liverpulu je potrebno da Siti ne pobijedi, a da savlada Vulverhempton na “Enfildu” da bi vratili titulu u svoj posjed.

– Moj posao je da donosim pobjede Aston Vili, i uvijek će biti tako dok predstavljam ovaj klub – rekao je Džerard prije desetak dana.

Nekoliko dana kasnije Liverpul je slavio u Birmingemu 2:1, poslije preokreta u drugom poluvremenu.

Sada “Kop” očekuje da im njihov ljubimac pomogne i u posljednjem kolu “saplete” naizgled nezaustavljivi Siti.