Luka Jović presudio Šveđanima

Fudbaleri Srbije pobijedili su Švedsku na gostovanju rezultatom 1:0 u trećem kolu Grupe 4 Lige B Lige nacija. Jedini gol postigao je Luka Jović u trećem minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena. Bio je jedan korner za “orlove” izveo ga je Tadić, pronašao je Pavlovića na drugoj stativi, a on je spustio loptu Joviću koji, iako je bio okružen četvoricom, pogađa za 1:0!

Srbija je upisala šesti bod u novoj sezoni Lige nacija, poslije trijumfa nad Slovenijom i poraza od Norveške.

Ovo je, ujedno, prva pobeda “orlova” nad Švedskom u prvom zvaničnom međusobnom susretu.

Izabranici Dragana Stojkovića su se osvajanjem nova tri boda učvrstili na drugom mjestu Grupe 4, iza Norvežana koji imaju bod više, jer su danas odigrali bez golova na svom terenu protiv Slovenije.