BIHFUDBALREGION

LALATOVIĆ KRENUO PORAZOM: Vojvodina bolja od Borca

Fudbaleri Borca poraženi su od novosadske Vojvodine u prvoj utakmici na pripremama u Sloveniji rezultatom 1:0. Jedini gol postigao je centarfor “lala” Milan Vidakov u 60. minutu.

Trener Borca Nenad Lalatović je u prvom dijelu izveo najjači tim i to se osjetilo na terenu. Crveno-plavi su bili puno bolji i konkretniji, a navijači banjalučkog tima mogli su da vide na čemu će da insistira novi trener. Puno trčanja, visoki presing.

Rastavac je na drugoj strani kombinovao tim i u prvom i u drugom dijelu.

Trener Lalatović je na startu izveo slijedeći sastav: Pavlović, Andrić, Gajić, Vojinović, Spremo, Piščević, Popara, Meleg, Tatar, Zakarić i Lukić.

Banjalučani su prvi zaprijetili preko Jove Lukića, koji je sjajno šutirao u šestom minutu i umalo pogodio.

Borac je imao inicijativu pa su šanse zatim propustili Benjamin Tatar u 29. minutu, te Zakarić i Lukić u finišu.

Sve vrijedno pomena od Vojvodine u prvom dijelu bio je pokušaj Uroša Nikolića.

U nastavku nakon promjena u timu, Vojvodina je zaigrala puno bolje. Novosađani su prijetili nekoliko puta a na kraju su krunisali inicijativu u pomenutom 60. minutu. Milan Vidakov je odlično iskoristio dobru loptu i zatresao mrežu Lakića.

U 77.minutu isključen je, ali sa pravom zamjene igrač Vojvodine Veljko Simić nakon duela sa Aleksandrom Subićem.

Naredni meč na pripremama Borac igra 23. juna, a rival je Celje.