EUROKUPOVIFUDBAL

TVENTE PREJAK ZA ČUKU: Holanđani na Brdu završili posao

Fudbaleri Čukaričkog nisu uspjeli da iznenade Tvente. Ekipa iz Holandije slavila je u Beogradu 3:1 u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

U osmom minutu golman domaćih Mićović bio je potpuno nemoćan kada je Dan Rots zatresao njegovu mrežu i nagradio bolji početak Tventea.

Na 0:2 povisio je Mišel Vlap u 31. minutu kada je potpuno neometano pogodio sa 13, 14 metara.

Tu je Čukarički bio potpuno sasječen, a u 43. minutu potpuno potučen golom Džošue Breneta koji je pobjegao odbrani u kojoj je bila velika pukotina.

Luka Adžić imao fantastičnu u 59. minutu je lijepo poslužio usamljenog Stefana Kovača koji je sa oko sedam metara konačno probio barijeru i postigao jedini gol za svoj tim.

Revanš se igra za sedam dana u Holandiji.