EUROKUPOVIFUDBAL

Hajduk uz tuču preživio Portugalce, sada ga čeka (ne)moguća misija

Fudbaleri splitskog Hajduka plasirali su se u plej-of za Ligu konferencije uprkos porazu 1:0 u Portugalu protiv Vitorije Gimareš.
Splićani su u prvoj utakmici na “Poljudu” prije sedam dana uspjeli da pobijede sa 3:1 poslije preokreta.

Meč u Portugalu nije imao lijepu uvetiru pošto su dan ranije incidente u Gimaraešu izazvali gostujući navijači. I kraj utakmice obilježili su incidenti, portugalskim fudbalerima je teško pala eliminacija, pa su nakon posljednjeg zvižduka sudije pojedinci željeli fizički da se obračunaju sa gostima.

Gimaraeš je utakmicu završio sa igračem manje pošto je u 77. minutu isključen Portugalac Tijago Silva.

Jedini gol na stadionu „Alfonso Enrikes“ postigao je već u petom minutu Brazilac Anderson Silva, međutim, to je bilo nedovoljno domaćem timu da prođe u narednu fazu takmičenja. Tamo će Hajduk igrati protiv španskog Viljareala, prošle sezone polufinaliste Lige šampiona, što znači da ga čeka skoro nemoguća misija.

Prvi meč igraće se 18. avgusta u Španiji, revanš 25. avgusta u Splitu.