BIHFUDBAL

Aćimović srušio “rođene” i donio Leu prvi trijumf

Fudbaleri Leotara stigli su do prvog ovosezonskog slavlja pošto su na svom terenu u okviru petog kola Premijer lige pobijedili Velež rezultatom 1:0.

Gol vrijedan tri boda postigao je Miloš Aćimović u 12. minutu kada je pobjegao odbrani gostiju i matirao Slavišu Bogdanovića.

U 51. minuti Leotar je mogao do drugog gola. Dobro je David Čavić proigrao Dragana Matkovića koji je uputio prizemni centaršut prema Aćimoviću, kojeg su milimetri dijelili od toga da loptu pospremi u mrežu. Imao je Velež dobru šansu u 84. minuti kada je Edo Vehabović natrčao na odbijenu loptu i sa 11 metara šutirao nedovoljno dobro glavom. Pritiskao je Velež do samog kraja, ali su se domaći uspjeli odbraniti i osvojiti prva tri boda. Velež u sljedećem kolu dočekuje ekipu Zrinjskog, dok Leotar gostuje Tuzla sitiju. Trebinci sada imaju četiri boda iz pet utakmica, dok je Velež skupio isto iz tri meča.