EVROPSKE LIGEFUDBAL

MANČESTER U USPONU Trenutak inspiracije Fernandeša za pobjedu Junajteda

Fudbaleri Mančester junajteda upisali su drugi vezani trijumf u Premijer ligi, ovog puta na gostovanju Sautemptonu rezultatom 1:0 (0:0).

Nakon dva uvodna poraza savladan je Liverpul u velikom engleskom derbiju, a sada su pali i “sveci” u vrlo tvrdom i neizvjesnom susretu i po veoma lošem terenu za igru na “Sent Merisu”.

Junak “crvenih đavola” je kapiten na ovom meču Bruno Fernandeš, koji je u 55. minutu postigao gol odluke.

Dodavanje Dioga Daloa je na majstorski način iz poluvoleja smjestio u sam ćošak gola Gevina Bazunua.

Sautempton je na utakmici jedinu pravu šansu imao samo u prvom poluvremenu kada je Armel Bela-Kočap tukao preko gola.

Do kraja utakmice domaćin nije uspio da ozbiljnije zapreti De Hei.

Tek u četvrtom minutu nadoknade je bilo opasno kod “makazica” Sekua Mare, ali je Junajted preživio i prvi put ove sezone je sačuvao svoju mrežu.

Ovaj meč pamtiće se i kao debitantski za najveće pojačanje Mančester junajteda, Kazemira, koji je u igri bio od 80. minuta kada je zamijenio Entonija Elangu.