EVROPSKE LIGEFUDBAL

DŽEKO KAO HAUBICA Inter slavio u Ređo Emiliji

U prvom meču devetog kola Serije A Inter je kao gost savladao Sasuolo 2:1, a briljirao je Edin Džeko.

Konačno malo i radosti u Seriji A i za neroazure. Kada su golovi u pitanju navijači se kunu u Martinesa i Lukakua, ali za bodove iz Ređo Emilije najzaslužniji je Edin Džeko.

Iskusni napadač postigao je oba gola za Inter i sada je poravnat na internoj listi strijelaca, na prvom mjestu sa Lautarom, koji je takođe postigao tri gola. Prvo je Džeko iskoristio asistenciju Damfrisa u 44. minutu za 1:0. Fratezi je donio izjednačenje u 60. minutu.

Ipak, spasilac Intera i, moguće samog Simonea Inzagija, bio je upravo Džeko. Reprezentativac Bosne i Hercegovine ponovo je zatresao mrežu zeleno-crnih u 75. minutu i doneo tri važna boda. Ujedno i prvu pobedu u Seriji A posle dva vezana poraza.