NEKATEGORISANO

SAMO U ARGENTINI Golman Rivera u 90. minutu servirao titulu Boki Juniors! VIDEO

Fudbaleri Boke Juniors postali su šampioni Argentine nakon nevjerovatne završnice u posljednjem kolu prvenstva.

Titulu Boki je donio bukvalno najveći rival River Plejt, tačnije njegov golman Franko Armani odbranivši penal u posljednjem minutu sezone.

Nakon što je Armani odbranio penal, Migel Borha je donio Riveru pobjedu od 2:1 na gostovanju Rasingu, koji je tako ostao na dva boda iza novog šampiona Boke.

Rasing nije iskoristio veliki kiks rivala koji je u posljednjoj rundi remizirao sa Independijenteom 2:2 na svojoj “Bombonjeri”.

Gosti su devet minuta prije kraja šokirali domaće navijače golom Valjeha, ali ih je ubrzo obradovao omraženi rival.

Da stvar bude još magičnija, River, Boka, Rasing i Independijente su najveći rivali u Argentini i zavisli su jedni od drugih u borbi za titulu.

Na kraju je golman Rivera postao heroj Boke, pa će biti zanimljivo vidjeti kako će na to da reaguju navijači njegovog kluba.

Da objasnimo iz naše perspektive – zamislite da golman Crvene zvezde u 90. minutu odbrani penal protiv, na primjer Vojvodine, i tako donese titulu Partizanu.

Boka je osvojila 35. titulu šampiona, primakla se na dvije od rekordnih 37 Riverovih.