GODIŠNJICA MITROVOG GOLA Meč o kojem ćete pričati unucima VIDEO

Prošlo je tačno godinu dana od najveće pobjede u novijoj istoriji srpskog fudbala, od trijumfa Orlova nad Portugalom u gostima sa 2:1.

Pred tu utakmicu u Lisabonu se znalo – samo trijumf vodi direktno na Mundijal, a svaki drugi ishod tjera Srbiju u nepredvidljivost baraža.

Nije počelo dobro, već u drugom minutu je Renato Sančez doveo domaće u vođstvo, ali Stojkovićev tim nije se dao poljuljati, pošto je Dušan Tadić u 33. minutu izjednačio.

Bila je bolja Srbija, ali gol nije dolazio… Sve do 90. minuta, kada je Aleksandar Mitrović milimetarski preciznim udarcem glavom posleij centaršuta Tadića donio neviđeno slavlje.

Godinu dana kasnije, sa nestrpljenjem čekamo Mundijal i mečeve sa Brazilom (24. novembra), Kamerunom (28. novembra) i Švajcarskom (2. decembra).