Radost fudbala u BiH: Četiri gola i podjela bodova Veleža i Sloge po močvari u Gabeli

U prvom meču 19. kola, posljednjeg jesenjeg u Premijer ligi fudbaleri Veleža i Sloge remizirli su – 2:2 u nemogućim uslovima koji su vladali u Gabeli.

Blatnjav teren natopljen vodom i kiša koja je padala tokom cijelog meča maksimalno su otežali posao fudbalerima oba tima, a pitanje je da li su uslovi uopšte bili zadovoljavajući za odighravanje meča. Na kraju je malobrojna publika vidjela četiri gola i može se reći da su igrači dali više nego što su mogli po već opisanim uslovima.

Domaći su poveli golom Ede Vehabovića u 9. minutu, ali je 20 minuta kasnije evrogolom Uroš Stevanović izjednačio. Sloga je povela golom rezerviste Tarika Jašarevića u 73. minutu. Ovaj tinejdžer je samo nekoliko sekundi ranije ušao u igru i činilo se, donio svom timu zlata vrijedna tri boda.

Ipak, da četa Amara Osima ne bude potpuno tužna pobrinuo se Dženan Zajmović koji je donio izjednačenje “rođenima”.