Srbija slavila 4:0, odlični Đuričić i Vlahović, debi Svilara

Najbolji srpski fudbaleri izgarali su u prijateljskoj utakmici u Debrecinu i ubjedljivo pobijedili domaćina Svjetskog prvenstva 2022 selekciju Katara rezultatom 4:0.

Odlična provjera za izabranike Dragana Stojkovića Piksija pred nastavak kvalifikacija za Mondijal.

Orlovi su poveli već u 2. minutu autogolom, a onda su Luka Jović, Dušan Vlahović i Nikola Milenković donijeli ubjedljiv trijumf u posljednjoj provjeri pred nastavak kvalifikacija za Mondijal.

Selektor Dragan Stojković može da bude potpuno zadovoljan. Iskoristio je ovu utakmicu da provjeri formu pojedinih igrača i pojedincima prvi put pruži šansu.

Srbija je od prvog minuta bila bolji tim, iako se Katar predstavio kao dobar sparing partner.

Odlično je u prvom poluvremenu funkcionisao triling Đuričić, Jović, Vlahović. Prvi je dijelio lopte i asistirao, a Jović i Vlahović opasno prijetili rivalu.

Posebno je Dušan Vlahović bio inspirisan za igru. Probao je i makazice, progiravao majstorski petom, a kao nagrada stigao mu je gol u 60. minutu.

Šteta što i Đuričić dobru igru nije krunisao pogotkom, odlično je proigravao saigrače, ali nije bio precizan pred golom rivala.

Ovaj meč pamtiće i Mile Svilar, koji je prvi put branio za Srbiju.

Konačan rezultat, 4:0, postavio je Nikola Milenković poslije kornera koji je izveo Andrija Živković.

Sve u svemu odličan test za Piksijeve izabranike.