BIHFUDBAL

BORAC RUTINSKI PROTIV LEOTARA: Lukić i Ajaz strelci

Fudbaleri Borca pobijedili su Leotar rezultatom 2:0 na Gradskom stadionu u Banjaluci, u utakmici 23. kola m:tel premijer lige BiH. Crveno-plavi će tako mirno otići na prvenstvenu pauzu, a onda dočekati i krajiški derbi, zakazan za prvi vikend u aprilu.

Banjalučani su poveli u ranoj fazi utakmice. Već u drugom minutu Jovo Lukić se oslobodio čuvara i pogodio donji desni ugao, a onda pogodak posvetio sinu i supruzi na tribinama.

Nakon nekoliko zanimljivih situacija na obe strane, ovo je bio konačan rezultat prvog poluvremena.

U 50. minutu bilo je 2:0. Povukao je švedski internacionalac Ferhad Ajaz loptu, a onda preciznim udarcem pogodio donji lijevi ugao. Ispostavilo se na kraju za konačan rezultat.

U 68. mintu Leotar je imao dobru priliku. Gužva se stvorila pred crveno-plavim golom, Milojević je prvo izblokirao Krtovskog, da bi u nastavku akcije makedonski internacionalac ponovo šutirao, ali je Ćetković nogom uspio da odbrani taj udarac pa se rezultat nije mijenjao.

Nakon reprezentativne pauze Borac će u drugom kolu treće faze šampionata gostovati kod ekipe Rudar Prijedora.