EUROKUPOVIFUDBAL

PAKAO DO PREZIMLJAVANJA Partizanov hod po žici i srećan kraj drame sa Česima

Fudbaleri Partizana plasirali su se u nokaut fazu Lige konferencije jer su sa Slovackim odigrali neriješeno 1:1.

Ipak, u posljednjih desetak minuta Česi su konstantno napadali, imali i nekoliko šansi, te mogli da rasplaču više od 15.000 mališana koji su svih 90 minuta bodrili svoje ljubimce.

To se na sreću nije desilo pa će ekipa Gordana Petrića na proljeće nastaviti evropski put. Gol za “crno-bijele” postoigao je Bibars Natho u 41. minutu iz penala, a zebnju u Humsku uvukao je Ondrej Mihalik u 73. kada je iskoristio kiks golmana Popovića. Česi nisu imali nikakvu šansu za prolaz, ali su u Beogradu odigrali časno i umalo da zagorčju život Partizanu koji je zauzeo drugo mjesto u grupi D iza Nice i u ponedjeljak će saznati ime rivala u 1/16 finala Lige konferencije.