BIHKOŠARKA

Feniks u dramatičnoj završnici pobijedio Orlove, nastavlja se finalna serija

Košarkašice Feniksa pobijedile su Orlove u dramatičnoj završnici treće utakmice finalne serije plej – ofa Prvenstva BiH i došle do prvog trijumfa.

Feniks je duel banjalučkih ekipa dobio rezultatom 70:69 (20:12, 14:21, 18:24, 18:12). Orlovi su bili korak do pobjede, minut i 18 sekundi prije kraja utakmice vodili su 69:63. U nastavku je Feniks postgao četiri poena sa linije za slobodna bacanja i onda je sedam skundi prije kraja Nikolina Džebo nakon skoka o odbrani postigla trojku za trijumf.

Ona je utakmicu završila sa 13 poena i 13 skokova, dok je prvi strijelac tima bila Nikolina Babić sa 22 pšoena. Patricia Bura je imala osam poena i 16 skokova. U ekipi Orlova najbolja je bila Dragana Domuzin sa 16 poena i 13 skokova.