KOŠARKAREGION

Drama u “Morači”: Budućnost izborila majstoricu

Košarkaši Budućnosti izborili su majstoricu u dramatičnoj završnici četvrte utakmice finalne serije ABA lige. Pobijedili su Crvenu zvezdu rezultatom 81:80 (19:23, 20:19, 19:21, 23:17).

Sedam minuta prije kraja utakmice u “Morači” Zvezda je imala “plus 10” (68:58) ali je ušla u probleme sa ličnim greškama, ni realizacija nije bila najbolja, tako da se domaćin vratio u igru i tri minuta prije kraja poveo sa 77:76. Uslijedila je neizvjesna zavšnica, Branko Lazić je pri rezultatu 80:80 i sedam sekundi do kraja utakmice napravio faul a Džastin Kobs je iskoristio jedno slobodno bacanje koje i donijelo pobjedu timu iz Podgorice. Imala je Zvezda posljednji napad ali nije uspjela da postigne koš. Prvo je neprecizan bio Džordan Lojd, a nakon ofanzivnog skoka Zvezde sekund prije kraja koš nije pogodio ni Dejan Davidovac.

Džastin Kobs
Džastin Kobs FOTO: ABA liga

Kobs je sa 22 poena bio najefikasniji u Budućnosti, dok je prvi strijelac Crvene zvezde bio Lojd sa 23 poena.

Odlučujuća utakmica igraće se 28. maja u Beogradu.

Podsjetimo, Zvezda je dobila prva dva meča na svom terenu (82:78, 85:79), a Budućnost treći (75:71).