EUROKUPOVIFUDBAL

Očajni Borac u Belfastu

Fudbaleri Borca poraženi su od Linfilda u drugom kolu kvalifikacija za Ligu konferencija sa 0:4, pa će imati težak zadatak da nadoknade minus u revanšu na Gradskom stadionu.
Košmarni početak odredio je tok utakmice. Domaći su poveli već u drugom minutu golom Majka Njuberija koji je iskoristio lošu reakciju odbrane poslije odbrane Bojana Pavlovića. Domaći su nastavili da napadaju i stvaraju šanse, a Borac samo jednom zaprijetio u prvom dijelu kada je Dino Begić mlako šutirao iz izgledne pozicije.

Zato je Linfild koristio svoje šanse, pa je u 35. minutu pogodio napadač Kristi Manzinge. Muke je produžio veteran Džejmi Malgruv, a sudbinu “crveno-plavima” zapečatio Džimi Kalaher u nadoknadi vremena.
Sve dobro što su uradili u revanšu protiv Kluža poništili su večeras očajnom partijom. Čuda se dešavaju, ali bi za sedam dana moralo da se desi baš jedno iz kategorije onih koji se dešavaju jednom u 20-30 godina.