Izborili plasman: Partizan u grupnoj fazi Lige konferencija

Fudbaleri Partizana izborili su plasman u grupnu fazu Lige konferencija. Beograđani su u revanšu savladali Santa Klasu 2:0 i nadoknadili poraz iz prvog meča.

Partizanu je poništen gol u trećoj minuti protiv Santa Klare, ali Portugalcima nije bilo spasa dvadesetak minuta kasnije. Partizan je „blickrigom“ postigao dva gola za dva minuta.

Crno-bijeli su poveli golom Rikarda Gomeša iz penala u 23. minuti. Prethodno je Sejduba Suma iznudio penal.

Nisu se gosti oporavili od šoka a Partizan je poveo 2:0. Jojić je centrirao iz kornera, a Saničanin glavom duplirao prednost.

Portugalci su zatim uspjeli da nametnu svoj ritam igre do kraja prvog dijela ali nisu uspjeli da opasnije zaprijete.

Partizan je na startu drugog dijela mogao do 3:0. Ponovo odličan centaršut poslije kornera i lopta je išla na Saničanina. On je sjajno skočio, a njegov udarac glavom odlazi preko prečke. Meč je zatim prekinut jer se igrač Santa Klare Alano žalio na rasizam. Rui Košta se okliznuo i loše šutirao pa nije bilo opasnosti.