Mehanović rastužio „rudare“ i lansirao Tuzlu na vrh

Fudbaleri Tuzla sitija savladali su Rudar Prijedor u sjajnom neču sa 3:2, a gol odluke postigao je rezervista Mirzad Mehanović u 89. minutu.

Sve do 30. minute gotovo da nismo vidjeli pravu priliku, izuzev jednog pokušaja domaćih, ali onda je uslijedila prava ludnica.

Siti je u razmaku od samo četiri minuta postigao dva gola. Prvo je mrežu Prijedorčana zatresao Dofo koji je iskoristio sjajno proigravanje Mišića i matirao Šćekića. On je nedugo zatim morao ponovo po loptu u mrežu pošto je Mišić duplirao prednost svog tima.

Kada se mislio da će se na pauzu otići rezultatom 2:0 gosti su došli do gola iz prve prilike. Santos je prošao po strani i centriraop, a Jakupović pogodio.

Brazilac je bio asistent i u 65. minutu kada je izjednačio Dojčinović, međutim „rudari“ ipak nisu izdržali do samog kraja.

Tuzla je zahvaljujući Mehanoviću ostala na vrhu tabele sa pet pobjeda i remijem, dok je Rudar u sedam mečeva osvojio pet bodova.