“Rudari” iskopali bodove

Fudbaleri Rudar Prijedora slavili su protiv Radnika sa 2:0, u srpskom derbiju 11. kola Premijer lige BiH.
“Rudari” su pred svojim navijačima “iskopali” važne bodove, odigrali su dopadljiv, požrtvovan meč čijim epilogom su se učvrstili u sredini tabele.
Domaćin je do vođstva stigao u 21. minutu nakon sjajne akcije po desnoj strani. Santos Rodrigez je pravovremeno proigrao Nikolu Mandića u prazan prostor, a ovaj prizemnim udarcem pogodio metu.
Rudar je time krunisao bolju igru koju je prikazivao i u većem dijelu utakmice. U pravo vrijeme je duplirao prednost preko Žozefa Amoe, koji je u 58. minutu preciznim udarcem postavio konačnih 2:0, s tim da je lopta na putu do gola krznula Predraga Ristanovića.
Do kraja susreta Bijeljinci su se trgli, na krilima raspoloženog Jovana Motike nekoliko puta zaprijetili, ali je bilo prekasno da bi izbjegli četvrti poraz