EVROPSKE LIGEFUDBAL

UZALUD MESI, NEJMAR I MBAPE Ren očitao lekciju “svecima”

Fudbaleri Rena su u okviru devetog kola francuske Lige 1 savladali Pari Sen Žermen rezultatom 2:0 i nanijeli “svecima” prvi poraz u sezoni.

Bolji je bio tim Maurisija Poketina tokom prvog poluvremena, ali sve šanse ostale su bez realizacije. Za to je stigla kazna u vidu gola Gaetana Laborde u 45. minutu. Dao je taj gol vjetar u leđa domaćinu koji je tek što je počelo drugo poluvrijeme došao i do drugog gola. Laborde je sada bio u ulozi asistenta, a egzekutor je bio Flavijan Tait.

Tresla se i mreža Rena u 68. minutu, ali je gol Kilijana Mbapea poništen zbog ofsajda. Od 13 udaraca, Pari Sen Žermen tokom svih 90 minuta nije uspio da uputi nijedan u okvir gola, što je pomalo nevjerovatan podatak jer su na terenu od prvog minta bili Nejmar, Mbape i Lionel Mesi!

Pari Sen Žermen je ostao na prvom mejstu sa 24 boda, dok je Ren je došao do treće pobjede nakon koje ima 12 bodova na sedmom mjestu.