FORMULA

Mercedesova taktika: Hamilton mijenja motor pred Tursku?

Šef tima Mercedesa Toto Volf najavio je da postoji mogućnost da motor u bolidu Luisa Hamiltona bude zamijenjen pred trku za Veliku nagradu Turske.

Britanac je ove sezone već vozio sa tri motora, koliko je i dozvoljeno u Formuli 1. Do kraja šampionata ostalo je još sedam trka, pa postoji velika vjerovatnoća da će aktuelnom šampionu biti potreban i četvrti.

Ukoliko bude mijenjao motor, Hamilton će prvu narednu trku početi sa začelja.

Volf je otkrio da u timu razmišljaju da promjenu izvrše ovog vikenda, kada se vozi trka u Turskoj.

– To je mogućnost. Međutim, nije još odlučeno kada će se to dogoditi – rekao je šef Mercedesa.

– Najvažnije je da se trka završi, da motor bude pouzdan. Poslije promene, nije bitno da li ćete završiti kao drugi ili treći, to je u redu, šampionat dugo traje. Ali ako ne završite trku… Dakle, gledamo sve parametre, pazeći da se ne pojavi problem pouzdanosti.

Red Bul je promijenio motor u bolidu Maksa Ferstapena prije trke za Veliku nagradu Rusije, pa je Holanđanin startovao sa 20. pozicije. Ipak, uspio je na kraju da se probije do drugog mjesta.

U generalnom plasmanu Hamilton vodi sa 246.5 bodova, dva manje ima Ferstapen na drugoj poziciji.

Trka za Veliku nagradu Turske na programu je predstojećeg vikenda.